Афіни

Національна столиця Греції

Афіни (Атени) – найдавніша столиця в Європі, в який завжди вирує життя. Історія Афін розпочинається за часів неоліту, коли тут з’являються перші поселення. Протягом років, Афіни були трофеєм численних завойовників, які створили дійсно унікальне обличчя цього величного міста і лишили по собі безліч чудових пам’яток. У 1834 році Афіни стають офіційною столицею сучасної грецької держави і протягом 200 наступних років перетворюється на один із найпривабливіших метрополісів з неповторним шармом.

Історичний центр Афін займає більшу частину міста. Тут розташована найбільша в Європі пішохідна зона 3 кілометри завдовжки, яка поєднує головні археологічні пам’ятки у єдиний археологічний ансамбль з унікальним краєвидом й насправді античною атмосферою.

 

Втім, принади Афін не обмежуються лише археологічними пам’ятками. Серцем історичного центру міста є дивовижний квартал Плака, розташований на північно-східному боці Акрополя. Цей квартал з античних часів перебуває густонаселеним й сповненим життя.

Інший відомий квартал історичного центру поруч з Плакою – Монастиракі, з вузенькими вуличками й маленькими будиночками. Саме тут розташований колоритний міський базар. Подорожуючи далі, відвідувач потрапляє до кварталу Псирі, який нещодавно перетворився на один із найважливіших центрів міського нічного життя завдяки численним барам, тавернам, узері й клубам.

В історичному центрі також можна знайти мальовничі квартальчики Макріянні (поруч із Акрополем, тут розташований Музей Акрополя), Ано Петралона, Тесіо (із силою-силенною маленьких цікавих музеїв, кафе, барів і ресторанів), Керамеікос і Метаксургіо, а також район Газі, в якому колишні індустріальні локації перетворили на надзвичайний культурно-розважальний центр Технополіс.

Сучасний центр Афін

Площі Синтагма і Омонія – головні площі міста, з’єднані вулицями Стадіу і Панепістиміу, вздовж який височіють величні неокласичні будівлі, більшість з них створюють аркади. У центрі площі Синтагма височіє Парламент Греції. Раніше то був  королівський палац. Колишні королівські сади позаду парламентських будівель наразі є відкритим для всіх бажаючих. Зараз – це парк «Національний Сад». Стежки Національного Саду ведуть до вражаючого конгрес-холу Заппіон (1874-1888) – чи не найпершої споруди в Європі, від початку призначеної для проведення виставок та презентацій. Звідси можна вирушити до Президентського палацу і стадіону Панатінаікон (Каллімармаро), де відбулися перші у сучасній історії Олімпійські Ігри (1896).

 

Одна із найвідоміших вулиць в районі площі Омоніа – вулиця Патіссіон. Тут завжди людно. Життя вирує поміж цікавих неокласичних будівель, серед яких особливо вражають Афінська Політехніка та Національний археологічний музей.

На вулиці Колонакі, яка бере початок від площі Синтагма, до ваших послуг і задоволення численні крамнички, ресторани, бари і кафе.

Детальніше greektourismcenter.com.ua

Go Top