Київ

Національна столиця України

„Закоханий у Київ, я блукаю по зелених кучерявих, шепотливих його вулицях. Милий, тихий, задумливий красень! Каштани обсипають рудавим  цвітом дахи вагонів трамвая. Нема ніде такого життя в лініях вулиць, як у нього. Ніде нема такої ласкавої чепурності, природної охайності, грайливості! Він подібний до якогось великого гарного звіра, яких бозна коли слідкує за собою.

От заходить сонце за Кадетською Рощею й ще горять хрести Андрієвської церкви, Володимирського собору, і блискають червоним, металічним відблиском вікна високих кам’яниць на горах. Внизу, в подібних до веселок алеях-вулицях, засаджених каштанами, тополями, акаціями ніжна, тепла, наша південна тінь. За палісадниками з розчинених вікон якось особливо, хвилююче, закликаючи чується сміх і музика.”

Володимир Винниченко, „Записки кирпатого Мефістофеля” (1917 р.)

У Києві є багато визначних місць, стародавніх і сучасних. Історичні центри та місцевості Києва розповідають про далеке минуле міста. Споруди Києва – живі свідки плинності часу та подій сьогодення. Численні монастирі та храми міста прикрашають його та створюють атмосферу чистоти й святості. Є багато пам’ятників, що стали свого роду візитівкою столиці. Завдяки великій кількості парків та зелених насаджень образ Києва є неповторним. Вулиці та площі Києва пам’ятають про радісні та сумні моменти і явища у долі нашого міста.

Різноманітність київських пам’яток не перестає дивувати й захоплювати багатьох. Усе це – обличчя Києва, міста унікального, несхожого на інші, яке так люблять кияни й туристи.

Детальніше – toursdekiev.com.ua

Споруди Києва

Різноманіття та контраст київських споруд вражає! Саме в Києві Ви знайдете будівлі різних епох, починаючи з княжих часів та закінчуючи ультрасучасними спорудами.

Варто відмітити й стилістичну багатоманітність споруд Києва: давньоруська архітектура, класицизм, модерн, хай-тек – всього не перелічити!

Функціональність та призначення київських споруд також є дуже багатоплановими: тут Ви побачите адміністративні будівлі й театри, храми та офісні споруди, особняки, стадіони, університети й навіть палаци. При цьому безліч з них мають ряд особливостей, відмінностей, цікавинок. Раді представити Вам найбільш яскраві та видатні споруди Києва.

Історичні центри Києва

На сьогодні питання заснування стародавнього Києва лишається досить спірним, оскільки версії щодо формування міста є суперечливими. Офіційно, із посиланням на літописи, прийнято вважати, що витоки Києва як міста – на Старокиївській горі, що звалася просто «Горою», або Верхнім містом. Між тім, археологічні розкопки та дослідження деяких вчених дають підстави стверджувати, що місто починає зростання і розвиток з Подолу. У будь-якому разі, ці дві частини місто можна сміливо назвати найдавнішими на території сучасного Києва.

Третім історичним центром вважається Печерськ, частину якого заселили монахи вже в XI сторіччі. У давнину про Київ говорили наступне: «Гора править, Поділ працює, Печерськ молиться», що вказувало на рід діяльності і приналежність мешканців цих районів до певних суспільств.

Go Top